صفحه اصلی > تکنولوژی : توییتر سیاست مقابله با نشر اطلاعات غلط درباره کرونا را متوقف کرد

توییتر سیاست مقابله با نشر اطلاعات غلط درباره کرونا را متوقف کرد

توییتر

توییتر دیگر به کنترل توییت‌هایی که درباره ویروس کرونا اطلاعات نادرست منتشر می‌کنند، نمی‌پردازد و اکانت‌های منتشرکننده این محتواها را تعلیق نمی‌کند. این خبر البته نه در یک اطلاعیه مطبوعاتی، بلکه به‌عنوان یادداشت کوچکی در یکی از صفحات وبلاگ این پلتفرم اعلام شده است.

توییتر با بروزرسانی مطلبی مربوط به ژانویه 2021، یادداشتی را اضافه کرده که می‌گوید: «از تاریخ 23 نوامبر 2022 (2 آذرماه)، توییتر دیگر سیاست [مقابله با] اطلاعات گمراه‌کننده درباره کووید-19 را اجرا نمی‌کند.» هیچ اطلاعات دیگری درباره این تغییر سیاست در توییتر در دسترس نیست.

براساس این سیاست که اولین‌بار در سال 2020 معرفی شد، توییتر گفته بود که محتواهای به‌وضوح نادرست و بالقوه گمراه‌کننده را که ممکن است برای سلامت کاربران خطرآفرین باشند، حذف می‌کند. از سوی دیگر، برخی محتواهای گمراه‌کننده برچسبی دریافت کردند تا به کاربر اعلام شود که محتوای آنها مورد مناقشه است. این سیاست منجر به تعلیق 11,230 اکانت و حذف نزدیک به 100 هزار محتوا از ژانویه 2020 به بعد شده بود.

توییتر

عفو توییتر ایلان ماسک به حوزه کرونا رسید؟

ایلان ماسک هفته گذشته در یک نظرسنجی از کاربران پرسید آیا افرادی که قانون‌شکنی نکرده و اسپم نفرستاده‌اند، لایق عفوشدن هستند یا خیر. به‌دنبال پاسخ مثبت اکثر کاربران، مالک جدید توییتر اعلام کرد که از این هفته این اکانت‌های تعلیق‌شده را به این شبکه اجتماعی برمی‌گرداند.

طبق گزارش‌ها، ماسک در حال بازگرداندن دسترسی 62 هزار کاربر است که یکی از آنها بیش از 5 میلیون دنبال‌کننده و 75 اکانت دیگر بیش از 1 میلیون دنبال‌کننده دارند. فعلاً مشخص نیست که آیا تمام 11,230 اکانت تعلیق‌شده به‌خاطر موضوعات مرتبط با کرونا دوباره به این پلتفرم برمی‌گردند یا خیر.

بررسی‌های خبرگزاری ورج بر اطلاعات منتشر‌شده از برنامه Birdwatch توییتر که حالا با نام Community Notes شناخته می‌شود، نشان می‌دهد که مقابله با محتواهای گمراه‌کننده درباره کرونا یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی بوده که توسط Community Notes برطرف شده است.

ظاهراً متا هم از هیئت نظارت خود درخواست کرده است تا بررسی کنند که آیا سیاست‌های مربوط به اطلاعات گمراه‌کننده درباره کرونا نیاز به تغییر دارند یا خیر. این هیئت از ماه ژوئیه بررسی‌های خود را شروع کرده، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.