صفحه اصلی > اطلاعات عمومی : کاربرد های مختلف جوش شیرین !

کاربرد های مختلف جوش شیرین !

جوش شیرین

ممکن است شما از جوش شیرین فقط برای از بین بردن بوی بد یخچال استفاده کنید. یا به عنوان یک ماده اصلی که به پف کردن غذاهای پختنی از جمله نان و کیک و شیرینی به شما کمک می‌کند، به آن نگاه کنید. اما جوش شیرین، با نام مستعار بی‌کربنات سدیم، سزاوار جایگاهی ویژه هست.

جوش شیرین پلاک‌های دندان را از بین می‌برد

جوش شیرین برای از بین بردن فیزیکی پلاک و لایه چسبنده باکتری‌ها در دهان، عالی عمل می‌کند. با گذشت زمان، تجمع پلاک سخت می‌شود و می‌تواند منجر به بیماری لثه شود. برای از بین بردن پلاک روی دندان، یک مسواک مرطوب را به پودر آغشته کنید و طبق معمول مسواک بزنید. البته جوش شیرین فلوراید لازم برای محافظت در برابر پوسیدگی و حفره دندان را ندارد. با این حال، برای ایمن بودن دندان‌ها پس از برطرف کردن پلاک با جوش شیرین، با خمیر دندان معمولی نیز مسواک بزنید.

از بین بردن بوی دهان با جوش شیرین ؛ دهانشویه ارزان‌قیمتی است

پاستای آیولی سیردار خوشمزه است. اما پس از خوردن آن، شما باید بوی دهان خود را برطرف کنید چرا که هیچ کس حاضر به مصاحبت از نزدیک با شما نخواهد بود. برای این کار، یک قاشق چایخوری جوش شیرین را در نصف لیوان آب بریزید و دهان خود را بشویید. جوش شیرین بو را به کلی از بین می‌برد.

از بین بردن بوی زیر بغل با جوش شیرین

بیشتر چیزهایی که بو می‌دهند دارای مولکول‌های بوی اسیدی یا بازی هستند. جوش شیرین این بوها را به حالت خنثی تر تبدیل می‌کند. جای تعجب نیست که در کارخانه‌های تصفیه فاضلاب و زمین‌های کشاورزی از این ماده استفاده می‌کنند. جوش شیرین روی بوی بدن شما نیز تاثیر می‌گذارد. صبح کمی زیر بغلتان را تمیز کنید. اگر به باقی مانده پودر روی لباستان اهمیت نمی‌دهید، از دئودورانت‌های چوبی که جوش شیرین دارند استفاده کنید. به دنبال مواردی باشید که مواد تشکیل دهنده آن از بی‌کربنات سدیم (جوش شیرین) باشد.

جوش شیرین

جوش شیرین درد را تسکین می‌دهد

بی‌کربنات سدیم ممکن است قدرت ضد درد لیدوکائین مورد استفاده در اپیدورال‌ها را تقویت کند. محققان در حال بررسی این موضوع هستند که آیا ممکن است به کاهش درد ناشی از سرطان کمک کند یا خیر. اگر به دلیل آفتاب سوختگی صدمه می‌بینید، یک پارچه مخصوص شستشو را در محلولی از حدود ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین در هر لیتر آب خیس کنید. به آرامی آن را روی نواحی آسیب دیده بمالید تا پوست شما تسکین یابد. این می‌تواند برای سایر سوختگی‌های جزئی از جمله تورم ناشی از سوختگی نیز مفید باشد.

محافظ مناسب برای دندان مصنوعی

۲ قاشق چایخوری جوش شیرین را در یک فنجان آب گرم حل کنید. سپس فقط پروتزهای خود را خیس کنید تا مواد غذایی شل شوند و بوها از بین بروند. جوش شیرین همچنین برای نگهدارنده‌ها و محافظ‌های دهان شوینده مناسبی است.

برچسب ها :