صفحه اصلی > اینترنت : اینترنت گران می‌شود؛ موافقت اپراتورها با شرایط رگولاتوری

اینترنت گران می‌شود؛ موافقت اپراتورها با شرایط رگولاتوری

futureofinternet2

افزایش 30درصدی میانگین سرعت اینترنت از شروط افزایش تعرفه عنوان شده است.

وزارت ارتباطات افزایش تعرفه اینترنت را مشروط به افزایش شاخص‌های کیفیت شبکه کرده بود. حال بنابر گزارش ایرنا، مدیران اپراتورها شب گذشته با حضور در سازمان تنظیم مقررات، شرط‌های تعیین شده را پذیرفتند. افزایش 30درصدی سرعت اینترنت از جمله شروط تغییر تعرفه است.

اپراتورها ابتدای هفته با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور، خواستار افزایش تعرفه دو برابری اینترنت شدند. سازمان تنظیم مقررات و وزارت ارتباطات در واکنش به این نامه نیز اعلام کردند هرگونه تغییر تعرفه اینترنت مشروط به توسعه و افزایش کیفیت شبکه است.

بنابراعلام خبرگزاری ایرنا، شب گذشته اپراتورهای ارتباطی با حضور در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شروط مورد نظر این سازمان را پذیرفته‌اند. افزایش سایت‌های نسل پنجم به 10 درصد تا پایان سال 1403، افزایش پوشش نسل چهارم در کشور به 96 درصد تا پایان سال 1403 و افزایش 30درصدی میانگین سرعت اینترنت در شش ماه آینده از جمله مهم‌ترین شروط تعیین شده برای اپراتورهاست.

اینترنت

آنطور که تسنیم مدعی شده است، افزایش تعرفه اینترنت حدود 34 درصد خواهد بود، این درحالی است که اپراتورها خواهان افزایش صددرصدی قیمت بودند. «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات روز گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد: «به هیچ وجه درخواست افزایش صد درصدی را نمی‌پذیریم و در شرایط فعلی کشور چنین چیزی امکان پذیر نیست.»

او اعلام کرد در صورت تصمیم‌گیری درباره تعرفه اینترنت این افزایش در سقف تورمی که در کشور وجود دارد خواهد بود: «ما بخش زیادی از استدلال‌هایشان (اپراتورها) را نپذیرفتیم. درباره هزینه‌هایی که گفتند هر چند که در این سال‌ها از سال 1396 به نوعی تعرفه‌ها دست نخورده، افزایش‌هایی در حوزه نیروی انسانی، تجهیزات و قیمت ارز داشتیم. جلساتی که سازمان تنظیم مقررات با اپراتورها داشت شرط و شروطی را برای افزایش پیش پای اپراتورها گذاشتیم و منوط به این کردیم کیفیت شبکه را به شکل ملموسی ارتقا دهند. ما دنبال سود اپراتور نیستیم به دنبال کیفیت شبکه هستیم، شرایطی را ابلاغ کردیم که اگر برای افزایش کیفیت شبکه در مدت زمان مشخص انجام دهند درباره درخواستشان تصمیم گیری میکنیم.»

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.