صفحه اصلی > هوش مصنوعی : بیل گیتس در مصاحبه با سم آلتمن: انتظار نداشتم عملکرد ChatGPT تا این اندازه خوب باشد

بیل گیتس در مصاحبه با سم آلتمن: انتظار نداشتم عملکرد ChatGPT تا این اندازه خوب باشد

Bill Gates ChatGOT

گیتس و آلتمن همچنین درباره مسائلی ازجمله تنظیم قوانین مربوط به هوش مصنوعی و اپلیکیشن‌های پرمصرف خود صحبت کردند.

زمانی که ChatGPT برای اولین‌بار منتشر شد، افراد بسیار زیادی در حوزه فناوری را شگفت‌زده کرد. حالا «بیل گیتس»، ‌هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت، در مصاحبه جدیدی به «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، اعلام کرده که انتشار ChatGPT او را نیز شگفت‌زده کرده است.

گیتس در مصاحبه خود با آلتمن که به‌عنوان بخشی از پادکست هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت با عنوان «Unconfuse Me with Bill Gates» پخش شده است، گفت: «بسیار مفتخرم که کار شما را درحال تکامل دیدم و بسیار به آن شک داشتم.» گیتس در طول این پادکست نیم ساعته که ابتدا با Axios به اشتراک گذاشته شد، می‌گوید:

«انتظار نداشتم ChatGPT تا این اندازه خوب باشد. من را مات و مبهوت کرد.»

نظر بیل گیتس و سم آلتمن درباره قانونمندکردن هوش مصنوعی

در ادامه گیتس و آلتمن درباره نحوه قانونمندکردن و تنظیم‌گری هوش مصنوعی صحبت کردند؛ سوالی که درحال‌حاضر دولت‌های سراسر جهان نیز روی آن فکر می‌کنند. آلتمن مدت‌هاست که درباره نیاز به مقررات هوش مصنوعی صحبت کرده است، اما گیتس در این پادکست او را بیشتر تحت فشار قرار داد.

بیل گیتس

آلتمن در این رابطه می‌گوید: «فکر می‌کنم که ما شروع به کشف این موضوع کرده‌ایم» و پیشنهاد می‌کند که باید تعداد انگشت‌شماری از قدرتمندترین سیستم‌های جهان را برای تنظیم هوش مصنوعی ارائه کنیم. آلتمن در ادامه همچنین گفت که انتظار دارد این فناوری به‌سرعت به سمت سیستم‌هایی با 100 هزار یا یک میلیون برابر قدرت محاسباتی GPT-4 کشیده شود.

مدیرعامل OpenAI می‌گوید:

«اگر حق با ما باشد، فکر می‌کنیم این فناوری تا جایی پیش خواهد رفت که بر جامعه، توازن قدرت ژئوپلیتیکی و بسیاری چیزهای دیگر تأثیرگذار خواهد بود.»

او به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اشاره کرد که روی تسلیحات هسته‌ای نظارت دارد و گفت که ChatGPT می‌تواند روند بازرسی سیستم‌های تسلیحاتی را ساده کند.

گیتس و آلتمن همچنین در بخشی از مصاحبه خود درباره اپلیکیشن‌هایی که بیشتر استفاده می‌کنند نیز صحبت کردند. آلتمن با بیان این موضوع که دوست داشت در پاسخ به این سؤال با ChatGPT پاسخ دهد، گفت که بیشتر از اپلیکیشن Slack استفاده می‌کند. گیتس نیز Outlook را به‌عنوان پرمصرف‌ترین اپلیکیشن خود معرفی کرد.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.