صفحه اصلی > جامعه : شایعه افزایش قیمت بنزین عملیاتی می شود؟

شایعه افزایش قیمت بنزین عملیاتی می شود؟

بنزین

برخی شایعه های جدید افزایش قیمت بنزین از جایگاه های سوخت شروع شده است و برخی از جایگاه داران به رانندگان می گویند که از هفته آینده بنزین گران می شود. اما از سوی دیگر در فضای مجازی برخی کارشناسان هستند که قیمت جدید بنزین و زمان اجرایی شدن این طرح را اعلام می کنند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در صفحه برخی فعالان اقتصادی و کارشناسان مربوطه، ۱۹ فرودین ۱۴۰۲ روزی است که دوباره بنزین گران می شود و به گفته آن ها، این بار بنزین دولتی ۵ هزار تومان و بنزین آزاد ۷ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود. همچنین قرار است تا افزایش قیمت بنزین طی دو مرحله دیگر هم در سال جاری رخ دهد. در حال حاضر قیمت بنزین دولتی هزار و ۵۰۰ تومان است و بنزین معمولی آزاد با قیمت سه هزار تومان و بنزین سوپر سه هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسد.

اما در چند وقت اخیر بارها مسئولان مربوطه اعلام کرده اند که فعلاً خبری از افزایش قیمت بنزین نیست و مردم نگران گرانی بنزین نباشند. با این حال نباید فراموش کرد که در آبان ۱۳۹۸، هرگونه افزایش قیمت بنزین تکذیب می شود و تنها کمتر از نیم ساعت به اجرایی شدن این طرح، بسته خبری این رخداد در اختیار خبرنگاران قرار گرفت و در پی آن، رئیس جمهور وقت هم اعلام کرد که خبری از افزایش قیمت بنزین نداشته است و خودش، شنبه (یک روز بعد از افزایش قیمت بنزین) متوجه خبر شده است.

در شرایط فعلی با اینکه شایعه های افزایش قیمت بنزین حواشی را در پی خواهد داشت، اما می تواند واکنش مردم نسبت به این خبرها را به مسئولان نشان دهد و از سویی سبب گردد تا هرگونه تصمیم گیری مسئولان در شرایط بهتری انجام شود. در تعطیلات نوروز شاهد بودیم که برخی افراد سرشناس و مسئول، نسبت به میزان استفاده بنزین در مسافرت ها انتقاد داشتند و این حجم مصرف را به دلیل ارزان بودن بنزین می دانستند.

برچسب ها :