صفحه اصلی > تکنولوژی و فضای مجازی : مارک زاکربرگ اقدامات ایلان ماسک در‌زمینه تعدیل نیرو و سبک‌سازی توییتر را تحسین کرد

مارک زاکربرگ اقدامات ایلان ماسک در‌زمینه تعدیل نیرو و سبک‌سازی توییتر را تحسین کرد

زاکربرگ

مدیرعامل متا در مصاحبه‌ای گفت که به نظر او، اقدامات ایلان ماسک برای سبک‌سازی توییتر، تغییر خوبی بوده است.

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، اخیراً در مصاحبه‌ای در پاسخ به این سؤال که نظرش درباره ایلان ماسک چیست و چه نکات مثبت و قابل بهبودی را در او می‌بیند، مدعی شد که به نظر او، تصمیم شجاعانه ماسک در تعدیل نیرو و سبک‌سازی توییتر شایسته تحسین بوده است.

زاکربرگ که اخیراً مهمان قسمتی از پادکست «لکس فریدمن» بوده، در مصاحبه‌ای سه‌ساعته درباره امور مختلفی صحبت کرده است. در بخشی از این گفت‌وگو، فریدمن از مدیرعامل متا خواست تا نکات مثبت و منفی کار مالک توییتر را بیان کند. زاکربرگ گفت: «ایلان یک حرکت زودهنگام برای سبک‌سازی توییتر را رهبری کرد. فکر می‌کنم این اقدام تغییر خوبی بود.»

انتخاب این اقدام ایلان ماسک از سوی مارک زاکربرگ احتمالاً بی‌ربط به تصمیم خود او درباره تعدیل نیرو در متا نبوده است. زاکربرگ می‌گوید متا در سال گذشته تمرکز خود را روی اصلاح نسبت جایگاه‌های شغلی مهندسی به سایر جایگاه‌ها گذاشت. او مدعی است که همه گروه‌ها باید سبک‌تر و کارآمدتر می‌شدند تا کل شرکت بهتر عمل کند.

مارک زاکربرگ طرفدار تمرکز بر جنبه‌های فنی است

این کارآفرین مشهور همچنین از اقدام ماسک برای تمرکز روی جنبه‌های فنی پلتفرم و حذف لایه‌های مدیریتی تعریف کرده است و می‌گوید این کار باعث شد فاصله بین مهندسان و مدیر شرکت کاهش پیدا کند.

زاکربرگ

ایلان ماسک از زمان ورود به توییتر در ماه اکتبر 2022 تعداد کارمندان این شرکت را از حدود 7800 نفر به حدود 1000 نفر رسانده است. ثروتمندترین فرد جهان پیش‌تر در کنفرانس وال استریت ژورنال گفته بود که به‌نظر نمی‌رسید خیلی از کارمندان این شرکت برای این کمپانی ارزش‌آفرین بوده باشند.

زاکربرگ می‌گوید: «فکر می‌کنم احتمالاً اتفاق خوبی برای صنعت ما بود که او این تغییرات را اعمال کرد، چون باور دارم خیلی افراد دیگر هم بودند که فکر می‌کردند این تغییرات مثبت‌ هستند، اما احتمالاً اندکی خجالت می‌کشیدند که دست به این کار بزنند.»

مدیرعامل متا در پاسخ به سؤالی درباره نقاط ضعف ماسک اظهارنظر دقیقی نداشت و گفت خیلی دشوار است که از بیرون بتوانیم دراین‌باره انتقاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.