صفحه اصلی > اینترنت : وزیر ارتباطات: همه شهرهای کشور تا شهریور 1404 تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌گیرند

وزیر ارتباطات: همه شهرهای کشور تا شهریور 1404 تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌گیرند

ZAREPOUR

زارع‌پور همچنین از پرتاب ماهواره «پارس ۱» توسط پرتابگر سایوز روسیه خبر داد.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات، امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد که دولت می‌خواهد تا شهریورماه 1404 تمامی شهرهای کشور را تحت پوشش فیبر نوری قرار دهد.

به گفته زارع‌پور، تا به امروز 7 میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته‌اند؛ اگرچه هدف‌گذاری اولیه رسیدن به 8 میلیون پوشش تا انتهای سال 1402 بوده است.

فیبر نوری برای همه شهرهای کشور تا شهریور 1402

وزیر

زارع‌پور در جریان صحبت با خبرنگاران اعلام کرد که از ابتدای سال، تعداد خانوارهای تحت پوشش فیبر نوری رشد 3 برابری داشته و از 2.3 میلیون به 7 میلیون رسیده است:

«برنامه‌ریزی کرده بودیم که امسال به 8 میلیون پوشش برسیم و درحال‌حاضر تقریباً به 7 میلیون رسیده‌ایم و ان‌شاءالله هفته آینده جشن 7 میلیونی شدن را خواهیم داشت. تلاش می‌کنیم تا پایان سال به این عدد اضافه کنیم، اما ممکن است این عدد کمتر از 8 میلیون شود. ان‌شاءالله مسیر شتابان توسعه فیبر نوری برای منازل و کسب‌وکارها در 1403 هم ادامه پیدا خواهد کرد.»

ماهواره ایرانی «پارس 1» فردا از روسیه به فضا پرتاب می‌شود

زارع‌پور همچنین امروز اعلام کرد که ماهواره سنجشی تصویربرداری «پارس ۱» که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ساخته شده است، فردا توسط پرتابگر سایوز روسیه به مدار ارسال خواهد شد. وزیر ارتباطات همچنین عنوان کرد که سال آینده و با تکمیل فاز اول «بزرگ‌ترین پایگاه فضایی غرب آسیا» که در جنوب کشور درحال ساخت است، ایران خود توانایی پرتاب ماهواره‌ها به مدار خورشیدآهنگ ۹۸ درجه را به‌دست خواهد آورد.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.