صفحه اصلی > اینترنت و هوش مصنوعی : گوگل فوتوز حالا می‌تواند با هوش مصنوعی مولد روی آلبوم عکس‌ها نام‌گذاری کند

گوگل فوتوز حالا می‌تواند با هوش مصنوعی مولد روی آلبوم عکس‌ها نام‌گذاری کند

فوتوز

اپلیکیشن گوگل فوتوز حالا یک زبانه اختصاصی به نام Memories دارد که می‌توانید نام آلبوم‌های آن را با هوش مصنوعی مولد انتخاب کنید.

گوگل در حال افزودن زبانه جدیدی به‌نام Memories به اپلیکیشن فوتوز (Photos) است که تصاویر به طور خودکار در آن‌جا دسته‌بندی و نمایش داده خواهند شد. یکی از ویژگی‌هایی که به این بخش اضافه می‌شود، استفاده از هوش مصنوعی مولد برای کمک به نام‌گذاری این آلبوم‌های تصویری است.

گوگل سال‌ها بود که این آلبوم‌های خودکار را در بالای اپلیکیشن فوتوز نشان می‌داد، اما این تصاویر حالا زبانه‌ای اختصاصی دارند تا به‌شکلی مشخص‌تر بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. نام پیش‌فرض این آلبوم‌ها قبلاً براساس موقعیت جغرافیایی آن‌ها که در فراداده‌های هر عکس ثبت می‌شود، انتخاب می‌شد. ولی اکنون هوش مصنوعی مولد به شما کمک می‌کند تا به‌صورت هدفمندتر روی این آلبوم‌ها اسم بگذارید.

حالا زمانی که در حال تماشای یک آلبوم تصویری در بخش Memories هستید، می‌توانید روی دکمه Help me title بزنید تا با کمک هوش مصنوعی مولد براساس محتوای عکس‌ها، برای آن‌ها یک عنوان پیدا کنید. اگر از اولین پیشنهاد هوش مصنوعی راضی نبودید، می‌توانید روی دکمه Hint بزنید و با ارائه یک راهنمایی، به این نرم‌افزار کمک کنید تا در مسیر موردنظر شما نام جدیدی را پیشنهاد کند.

ezgif 5 f113a2781d 5

گوگل فوتوز در آینده از بخش Memories به شما خروجی ویدیویی می‌دهد

زبانه جدید Memories امروز در آمریکا عرضه می‌شود و در ماه‌های آینده در اختیار سایر کاربران نقاط مختلف دنیا قرار خواهد گرفت. گوگل در آینده می‌خواهد قابلیت‌هایی را برای تبدیل آلبوم‌های بخش Memories به ویدیو و اشتراک‌گذاری آسان آن‌ها در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی فراهم کند. اپلیکیشن Photos اپل همین حالا چنین امکانی را برای تبدیل آلبوم‌ها به ویدیو و اشتراک‌گذاری آن‌ها در دسترس کاربران خود قرار داده است.

آلبوم‌هایی که با هوش مصنوعی توسط گوگل، اپل، فیسبوک و غیره ایجاد می‌شوند، اگر عملکرد درستی داشته باشند، می‌توانند شما را در خاطرات خود به عقب ببرند و لحظات شیرین و حتی گاهاً تلخی را ایجاد کنند. اما هوش مصنوعی همیشه درست عمل نمی‌کند و گاهی اوقات تصاویری را در کنار هم قرار می‌دهد که شاید ارتباط خاصی با یکدیگر نداشته باشند.

منبع : دیجیاتو

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.